Barvy Stafordšírského bulteriéra

Barvy SBT

Jednobarevní – celé tělo ja pokryto pouze jednou barvou, bez náznaku žíhání

fawn – smetanový Tato úžasná fenečka je v Chovné Stanici Dailo’s.

fawn – smetanový, plavý (v ČR označovaný jako zlatý do roku 2015, od 2016 fawn) jde o zředění červené barvy, je to vyjmečné zbarvení, které vzniká ze stejných linií jako červené zbarvení. Ale vyskytuje se velmi málo.

liver – hnědý (značený i jako játrový)má i hnědý nebo červený nos. Nežádoucí barva, vyloučena z chovu, nicméně je to velmi zajímavé a pěkné zbarvení. Barvou srsti připomíná čokoládu, nos je vždy hnědý případně červený (dudle nose).

blue – modrý Říká se, že modré zbarvení původně pochází z dnes již zaniklého plemene modrého Paul teriéra, jde o zředění černé barvy.

red – červený (v ČR označovaný jako zlatý do roku 2015, od 2016 červený)

black – černý – celočerný jedinec prakticky neexistuje, u každého černého psa se do 1 roku věku projeví prožíhnutí a označujeme je jako Black brindle – tmavě žíhaný

white – bílý

Vícebarevní – jakákoliv barva v kombinaci s bílou

with white point (markings)  – s bílými znaky – za znaky považujeme bílou tlapku, náprsenku, kousek ocásku

pied – s plotnami – velké souvislé fleky – V zemi původu se pes označuje vždy nejprve převládající barvou a jako dvoubarevný, redwhite, blackwhite, brindlewhite, white&red pied…..

brindle – žíhaný – zbarvení připomínající tygra – v různých odstínech. V zemi původu se někdy rozlišují podle podkladové barvy – redbrindle, blackbrindle, bluebrindle. Ovšem u nás se jedná vždy o žíhaného jedince, někteří mají i hnědý podklad nebo hnědé žíhání a přesto se nejedná o nežádoucí zbarvení, nicméně tito psi by v chovu neměli být využiti, neboť nesou gen hnědé barvy a při špatně zvoleném krytí se po nich mohou rodit hnědí potomci. Podmínkou je černý nos. U brindle zbarvení se mohou vyskytovat i bílé znaky, nebo plotny.

tan – pálení – jde o dominantní zbarvení, proto je nežádoucí jeho využití v chovu. Zbarvení připomínající typické zbarvení pro Rotwajlera. Jde o vyloučené zbarvení.  (může mít i bílé znaky)

trikolora – jde o tříbarevného stafíka, může se vyskytnout v různých kombinacích, standart takovéto zbarvení nevylučuje, nicméně neměl by takový jedinec být využit v chovu, je tedy pravděpodobné, že nebude získávat ani ocenění na výstavách.

Blue merle – do března 2011 oficiálně registrovaná barva SBT v UK, v lednu 2011 se koncil UKC usnesl, že nebude nadále tuto barvu registrovat a SBT s touto barvou nadále vydávat Průkazy původu, vzhledem ke zdravotním komplikacím, které sebou toto zbarvení nese.

 

Barvy SBT

white – bílý

Barvy SBT

red – červený

Barvy SBT

fawn

Barvy SBT

pied – bílý s červenými plotnami

Barvy SBT

Black brindle – tmavě žíhaný

Barvy SBT

blue – modrý (s bílými znaky)

brindle – žíhaný (s bílými znaky)

Barvy SBT

pied – bílý s modrými plotnami

Barvy SBT nežádoucí a zakázané

 

Barvy SBT

liver – hnědý játrový (nežádoucí)zbarvení

black&tan – černý s pálením (může mít i bílé znaky)

merle4

merle – zakázané

English Kennel Club Accepted Colours: Barvy Stafordšírského bulteriéra akceptované UKC

The following are the colours acceptable to the Kennel Club on registered animals:- Red, Fawn, White, Black, Blue, Brindle Red and white Fawn and white Black and white Blue and white Brindle and white Black and tan Liver Black and tan or liver colour highly undesirable.

Článek převzatý z webu stafbulterrier.com naší kamárádky.